V každé domácnosti, kde se klasicky žije, lze najít spoustu škodlivin, o kterých ani nevíme, že škodlivé jsou. Pokud se budeme zabývat konkrétně kuchyní, jedná se zejména o houbičky na mytí nádobí, kořenky, zbytky jídla v ledničce či plastové krabičky.
Houbička na mytí
Nádobí umyje, ale sama na sobě zachytává špínu a bakterie. Zabránit tomu lze důkladným propláchnutím houbičky, ale není nikdy vyloučeno, že je úplně čistá. Pokojová teplota navíc velmi přispívá k množení bakterií. Doporučuje se houbičku měnit po několika dnech používání.
Kořenky
Ačkoli to není života ohrožující, jídlo Vám může zkazit hned. Staré koření vysychá a časem přichází o tu správnou chuť a kvalitu. Pokud kořenky dosypáváte a mísí se v nich staré a nové koření, není vyloučeno, že Váš pokrm bude chutnat opravdu jinak.
Zbytky jídla v ledničce
Lednička je chytrý vynález pro uložení jídla, ale víme, jak dlouho bychom tam jídlo měli skladovat? Potraviny, které jsou tvořeny živočišnými složkami bychom měli do 3 dnů sníst, zamrazit nebo vyhodit.
Existuje mimo jiných i jedna nebezpečná bakterie s názvem Listérie, která přežívá i mráz. Vyskytuje se v některých potravinách, které dlouhou dobu uchováváme. Po konzumaci může způsobit spoustu zdravotních komplikací jako například meningitidu, potrat a problémy trávicího traktu.
Plastové krabičky
I právě tak nevinné plastové krabičky mohou ukrývat mnoho nebezpečných látek. Měli bychom zjistit jejich složení u výrobce. Nedoporučuje se v mikrovlnné troubě ohřívat pokrmy v těchto krabičkách, neboť je velmi pravděpodobné, že bude plast uvolňovat škodlivé látky.